Toimunud sundmused

2018-2019 aasta

Tehtud projektid

Lustivere kultuurimajas toimub alates 2018. aasta sügisest salongiõhtute sari „Teeme hingele pai“, mis sai osalise rahastuse Eesti Kultuurkapitalilt. Idee on pärit Lustivere raamatukogutöötajalt Triin Kodusaarelt, seega sai koos Ülle Antiga antud projekt koostatud ja esitatud. Toredaid ja häid esinejaid on sedavõrd palju, et otsustati teha jätkuprojekt Eesti Kultuurkapitalile ja see sai samuti osalise rahastuse. 2018. aasta oktoobris käisid esinemas hingelise luulega Kristiina Ehin ja muusikaga Silver Sepp ning novembris hingehoidja Helve Tamm. Selle aasta alguses jaanuaris esines erinevate pillidega Andrus Albrecht alias Bonzo ja veebruaris Marek Sadam, kes tutvustas ka oma raamatut „Tulbid ja bonsai“. Veebruari lõpus Eesti Vabariigi aastapäeval saab veel nautida Kulno Malva pärimusmuusika kontserti. Märtsis tuleb külla VolkStuudiost karismaatiline Peeter Volkonski ja aprillis kirjanik Andrus Kivirähk. Paljud, kes on külastanud salongiõhtuid on öelnud, et tõesti tänu nendele õhtutele on nad saanud hingele väga suure pai ja ootavad põnevusega uusi salongiõhtuid. Külastajaid on üritustel käinud 50-70 ringis.

2018. aasta lõpus kirjutas Ave Paluoja Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamise projekti, mis sai täisrahastuse ning tänu sellele soetati kultuurimajja sülearvuti ja A4/A3 värviprinter. Tänu uuele arvutile on kultuurimajas kuus 2-4 korda filmiõhtud koostöös Põltsamaa raamatukoguga. Kultuurimajas saab korraldada nüüdsest noortele diskorite koolitusi ja kvartalis korra diskoõhtuid. Märtsis toimub noortele esimene diskorite koolitus ja diskoõhtu, kus siis õppurid saavad õpitut praktiseerida. Soetatud A4/A3 värviprinteriga saab üritusi reklaamida suurte A3 värviliste plakatitega. Samuti pakutase kogukonna liikmetele ja piirkonna ettevõtetele printimise teenuseid, mille hinnakiri on üleval seltsi kodu- ja FB lehel.

Kindlasti jätkatakse ka edaspidi projektide kirjutamist ja ürituste planeerimist. Soov on korraldada vahvaid õhtuid meestele, naistele, peredele ja lastele.

2015 aasta

Lustivere piirkonna esimese ajaloolise raamatu väljaandmine

Projekti  „Raamatu „Killukesi Lustivere piirkonna ajaloost“ väljaandmine“ 

01.06.2015-30.09.2015 raames anti välja piirkonna esimene ajalooline raamat.

Projekti rahastas siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi

vahenditest.

Omaosaluse andis Põltsamaa vallavalitsus.

Projekti raamatu väljaandmiseks kirjutas Lustivere Külaselts.

Raamatu koostaja oli Lustivere Põhikooli õpetaja Lea Lints. Kaane kujundas Marika

Jürgenson, trükkis Vali Press OÜ. Õpetaja Lints koostas raamatu juba olemasolevate

uurimustööde ja kohalike inimeste mälestuste põhjal. Raamat annab lühiülevaate piirkonna

seitsme küla- Sulustvere, Kaavere, Pudivere, Tõrenurme, Neanurme, Kaliküla, Lustivere-

ajaloost. 

2012/13. õppeaastast õpetatkse Lustivere põhikooli 5. klassis vabaainena kohalugu. See

õppeaine on vajalik selleks, et lapsed õpiksid tundma, väärtustama ja hindama oma

kodupaika. Raamat jääb ka Lustivere Põhikooli õpilastele kohaloo õpikuks.

29. mail 2015 toimus Lustivere Kultuurimajas raamatu esitlus, milles osales ka president

Toomas Hendrik Ilves.

Loe artikliti siit

20.-26.märts - Lamba-aasta käsitöö näitus

Loe artiklit siit

13.-15.märts - Külalised Karala ja Leedri küladest Saaremaalt

Loe artiklit siit

Vahendite soetamine kultuurimajja

Projekt „Köögiseadmete soetamine Lustivere kultuurimajja“ 01.12.2014-28.02.2015

Projekti rahastas Kohaliku Omaalgatuse Programm

Projekti raames soetati kööginurka uus külmkapp, elektripliit ja õhupuhasti.

2014 aasta

20.detsember - Vanemaealiste jõulupidu

20.detsembril 2014 toimus vanemaealiste jõulupidu. Peo korraldas eakate klubi juhtgrupp: Malle Tuur, Ene Kikkas, Ene Samason, Kalju Laansalu.

Külalisesinejad olid Imavere memmede tantsurühm ja meeleolukaid jõululaule esitas Sirje Pääslane- Tippi. Tantsumuusikat tegi Esku külakapell „Triller“. Külas olid ka riigikogulased hr Aivar Kokka ja pr Maarika Tuus- Laul. Oli ütlemata lõbus pidu.

8.detsember - Päkapikumaa

Päkapikud avasid oma küla lastele vaatamiseks seekord Neranurme külas Märska ja Sireli talus 8. detsembril 2014.. Päkapikke oli kokku 18 ja külla olid tulnud ka 2 Muumimammat Soomemaalt.

Kapsakojas õpetasid päkapikumemmed lastele valmistama hapukapsast ja rääkisid, mida päkatsid ise söövad. Puukojas said lapsed kahemehesaega saagida, kirvega puid ja hagu raiuda, puid riita laduda, haamriga naelu toksida. Päkatsid näitasid ka moodsaid puulõhkumisvahendeid.

Soovipuu juures said lapsed oma jõulusoovid puuõõnde sosistada ja mängualal räägiti, mida päkapikuvanemad oma lastele õpetavad. Nimelt peavad päkapikud oskama hästi vilistada, varjuda vaenlaste eest, hiilida. Lõkketule ümber tantsiti ja lauldi koos.

Kaks küllasaabunud Muumimammat korraldasid lastele tõelise aardejahi.

Lõpuks mindi tarre kõige vanema päkapikuemanda juurde. Seal söödi koos piparkooke, joodi sooja jõulujooki, lauldi ja lõpuks pidi iga laps ütlema, mis talle päkamaal kõige rohkem meeldis. Tänutäheks öeldu eest andis päkapikumamma igale lapsele ka kingituse.

Päkapikumaal käisid Lustivere Põhikooli lasteaia ja 1.-4.klassi õpilased, Kamari lasteaia ja koolilapsed, Põltsamaa lasteaed Tõrukese üks rühm ja lapsed Kohtla- Järve lasteaiast Väikemees- kokku 120 last.

Videvikus istusid päkapikud ise koos ning rõõmustasid kordaläinud päeva üle.

Järgmisel aastal lubasid nad näidata endid Kalikülas.

30.november - Jõuluaja avamine

30.novembril kogunes piirkonna seitsmest külast inimesi Lustivere kultuurimajja, et avada jõuluaeg. Külas olid riigikogulased hr Aivar Kokk ja pr Marika Tuus- Laul. Üritus algas Aivar Koka poolt kingitud külapingi avamisega. Edasi toimus sündmus kultuurimajas, kus räägiti jõuludest, lauldi koos jõululaule, söödi piparkooke ja joodi sooja jõulujooki. Hingelise luulekavaga esinesid sõnakunstiringi „Mõte ja sõna“ tüdrukud- poisid. Advendituled anti üle ka külavanematele, et jõuluaeg saabuks ka teistesse küladesse.

14.november - Teise korruse avamispidu

14.novembril 2014 lõppes EAS-i ja Põltsamaa valla poolt rahastatud projekt „Lustivere kultuurimaja renoveerimistööde 5.etapp (sh katuse rekonstrueerimise lõpetamine)“. Ehitus kestis peaaegu kolm kuud. Samal ajal, kui Jõgeva Ehitus OÜ ehitajad toimetasid ülal kohvikuruumides, tegutsesid virgad külaelanikud allkorrusel. Renoveeriti kappe, toole ja diivaneid.

15.novembril toimus Lustivere kultuurimaja II korruse avamispidu. Peole olid kutsutud kõik külaseltsi liikmed koos kaasadega, ehitajate esindaja ning projektiga seotud ametnikud vallast.

Lindi lõikasid läbi projektijuht Kristi Klaos, seltsi juhatuse liige Vello Pelisaar ja volikogu aseesimees Margus Metsma. Seejärel suunduti mööda uut treppi teisele korrusele. Külaseltsi juhatus tänas kõiki projektiga seotud tublisid inimesi.